Одна з основних причин, що зумовлюють необхідність екстракції 8 зуба – неправильний напрямок його зростання. Це може призводити до травмування ясна та кістки, виникнення внутрішніх запальних процесів.
Серед основних показань до операції з видалення зуба мудрості:
- Нестача місця в зубному ряду для прорізування вісімки
- Ретенований моляр (повністю сформований зуб, який залишається у щелепі або прорізується не повністю)
- Зміщення зубного ряду та порушення прикусу
- Неможливість терапевтичного лікування зуба мудрості за наявності карієсу, пульпіту тощо(у зв’язку з анатомічним розташуванням)
- Встановлення брекет-системи
- Ускладнення в процесі прорізування моляра (нагноєння м’яких тканин – перикоронарит)
- Глибоке або велике каріозне ураження 7 зубних одиниць
Також під час прорізування зуб мудрості може доставляти сильний біль (не тільки локальний, а з іррадіацією у вухо, скроневу ділянку, горло), викликати запалення поряд розташованих лімфовузлів – у такому разі вирвати його також необхідно.
У випадках, коли пацієнт хоче позбавитися зуба мудрості, який не турбує, важливо звернутися за консультацією до стоматолога задля зважування користі та ризиків втручання.
Зуби мудрості, що підлягають видаленню, можуть розташовуватися на верхній чи нижній щелепі, що визначає складність втручання, від чого залежить ціна.
- Верхня щелепа – структура кістки м’яка, коріння вісімки здебільшого має нормальну форму, тому видалення верхніх зубів мудрості прирівнюється до звичайної екстракції (просте видалення)
- Нижня щелепа – кісткова тканина щільна, коріння звивисті, тому для видалення вісімки знизу часто потрібно розрізати ясна, розпилювати зуб і витягати його частинами (складне видалення зуба)
Крім цього, виділяють типову та атипову екстирпацію. Атипове видалення називається утрудненим за рахунок положення, особливостей будови моляра, близького розташування до навколоносових пазух носа або нижньощелепного нерва.
За способом видалення витягувати моляри можна:
- по одному
- попарно
- усі зубні одиниці за один раз (проводиться під загальним наркозом)
- Візуальний огляд та рентгендіагностика (ортопанорамний або прицільний знімок/КТ на розсуд лікаря) – дозволяє оцінити розташування вісімки у щелепній системі по відношенню до всього зубного ряду, глибину залягання, а також стан м’яких та твердих тканин.
- Санація ротової порожнини – чищення зубного нальоту, лікування наявних захворювань, щоб видалення проводилося в асептичних умовах
- Власне процедура видалення – область обробляється антисептичними розчинами, виконується місцева анестезія (або загальний наркоз), моляр витягується методикою, обраною фахівцем
- Ретельний огляд лунки – стоматолог проводить обстеження порожнини на наявність уламків зуба, запальних змін тощо.
- Обробка дезінфікуючими розчинами, ушивання лунки
Після оперативного втручання стоматолог дає рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною:
- Їсти не рекомендується протягом 3-4 годин після операції, надалі їжа має бути щадною, м’якою, до повного загоєння рани
- Не жувати на бік видаленого моляра кілька днів
- Після припинення дії анестетика можуть з’явитися больові відчуття – для їх усунення лікар може виписати протизапальні препарати, розчини для полоскання ротової порожнини.
- Підтримка гігієни ротової порожнини – важливо регулярно та повноцінно, але при цьому вкрай обережно чистити зуби
Через деякий час потрібно прийти до клініки на плановий огляд, для зняття шовного матеріалу та контролю загоєння післяопераційної рани.

Щелепно-лицьовий хірург, лікар-стоматолог-хірург. Фахівець з імплантації зубів та спрямованої кісткової регенерації. к.м.н
Гагарина 8

Лікар стоматолог-хірург, спеціаліст з імплантації, стоматолог-ортопед. Фахівець з протезування зубів та протезування на імплантах
Моторостроителей 22
Важливо розуміти, що чим раніше ви звернетеся до лікаря і буде ухвалено рішення вирвати зуб мудрості, до виникнення ускладнень, тим нижчою буде ціна операції.
Вартість визначається низкою факторів:
– Складність втручання (складне видалення вимагає вищих навичок стоматолога, великих витрат матеріалу, часу, тому ціна відповідно буде вищою)
– Вид анестезії (місцеве знеболювання обійдеться дешевше загального наркозу, проте варто враховувати ваш больовий поріг та об’єм втручання, підбираючи знеболювання раціонально)
– Необхідність передопераційної підготовки (за наявності захворювань ротової порожнини попередньо обов’язково буде потрібна їх санація)
Окрім цього, вартість залежить від кваліфікації лікаря-стоматолога – робота висококваліфікованого фахівця зводить до мінімуму ризики виникнення можливих ускладнень, що підвищує безпеку та надійність втручання.
У стоматології лікаря Чертова працюють найкращі хірурги з великим практичним досвідом, які майстерно володіють усіма техніками екстракції зубів. У нашій клініці навіть найскладніше видалення вісімки пройде швидко, безпечно та безболісно!
ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ
Операція: трансплантація кісткового блоку з внутрішньоротової області (1см) | від 12470 грн |
Операція: пластика альвеолярного відростка щелепи | від 5500 грн |
Розщеплення альвеолярного гребня | 6050 грн |
Видалення зубу | від 800 грн |
Видалення ретенованого зубу | від 2400 грн |
Видалення ретенційної кісти на слизовій оболонці | 2500 грн |
Операція гайморотомія ендоскопічна (шеверна) | 12800 грн |
Операція гайморотомія | 8000 грн |
Резекція верхівки кореня | 1030 грн |
Операція: субантральна аугментація верхнещелепного синуса | від 19000 грн |