ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Причини виникнення карієсу тимчасових зубів

Основна причина розвитку карієсу – активне розмноження бактерій у ротовій порожнині, які харчуються залишками їжі.

Карієс можуть провокувати:

 •         Неправильне харчування (надмірне вживання солодкого)
 •         Неякісна гігієна порожнини рота
 •         Нерегулярні візити до стоматолога
 •         Нестача вітамінів та мікроелементів в організмі дитини
 •         Мікротравми емалі
Ознаки та симптоми прояву карієсу на молочних зубах

Як запідозрити та розпізнати «ворога»? Діти не завжди можуть сформулювати, описати зубний біль, тому дуже важливо спостерігати за поведінкою малюка. Ознаки, які допоможуть батькам запідозрити каріозний процес:

 •         Занепокоєння і тривожність дитини
 •         Відмова від їжі
 •         Пережовування їжі на одному боці
 •         Неприємний запах з рота
 •         Гримаса/плач при вживанні гарячої, холодної їжі
 •         Білі або коричневі цятки на зубах

Якщо ви помітили хоч один із перерахованих вище симптомів у своєї дитини – потрібно терміново звернутися до стоматолога і якомога раніше розпочати лікування карієсу тимчасових зубів.

Каріозний процес молочних зубів розвивається поступово, у кілька етапів:

     1.    Стадія плями. Проявляється ураженням емалі – утворюються білі плями різного розміру та форми. Надалі плями змінюють колір на коричневий

     2.    Каріозна порожнина. Процес прогресує, утворюється патологічний канал у межах емалі. З’являються неприємні відчуття при контакті з солодкою, кислою, гарячою/холодною їжею

    3.     Глибокий карієс. Інфекція торкається дентину і може перейти на пульпу, викликаючи пульпіт.

Можливі наслідки, якщо не лікувати

Батьки часто цікавляться: «Чи треба лікувати карієс дітям? Адже молочні зуби все одно випадуть?

Відповідаємо: лікувати карієс тимчасових зубів важливо та потрібно! Нелікована інфекція може поширитися на постійні одиниці, спровокувати передчасне випадання молочних зубів та формування неправильного прикусу. Також каріозні порожнини значно погіршують зовнішній вигляд посмішки, що спричиняє психологічні проблеми у дитини.

Окрім іншого, зруйновані або відсутні зуби ведуть до логопедичних дефектів – порушується мова малюка.

Дитячий карієс – серйозна інфекція, тому не варто зволікати з візитом до лікаря та початком лікування.

Етапи лікування карієсу молочних зубів у дітей

Дитячий карієс розвивається поступово, і чим раніше буде розпочато лікування, тим вищі шанси на успіх. У нашій клініці фахівець підбирає терапію залежно від форми та стадії процесу:

 •         Лікування поверхневого карієсу у дітей не потребує серйозних втручань – достатньо обробки ураженого місця фтористим лаком. Така процедура проходить швидко, абсолютно безболісно.
 •         Лікування глибокого карієсу у дітей вимагає використання бормашини та спеціальних пломбувальних засобів. Тому процес може розбиватися на кілька етапів, щоб не травмувати дитячу психіку тривалим стоматологічними маніпуляціями.
Наші переваги

Аби результат лікування тимчасових зубів у дітей був успішним, а візити до стоматолога не викликали психологічної травми, лікарі стоматології доктора Чортова підберуть індивідуальний підхід до кожної дитини.

Лікар, перш ніж приступити до процедур, стоматолог познайомиться з дитиною, увійде в довіру і пояснить суть процесу в ігровій формі. У нашій клініці діти зовсім забувають про занепокоєння.

Ми робимо все можливе, щоб дитина почувала себе затишно та безпечно. Маленькі пацієнти нашої клініки не знають страху перед лікарем, стоматологічними інструментами та клінікою загалом.

Відвідування дитячої стоматології клініки доктора Чертова у Запоріжжі дає 100% впевненості у тому, що ви звернулися до професіоналів. Сервіс європейського рівня та демократичні ціни – наша візитна картка.

Після візиту до клініки приємні враження гарантовані не лише малюкам, а й їхнім батькам.

 

ЗАПИС НА ПРИЙОМ