ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Показання до застосування

Як вже було сказано, основне завдання ретейнерів – утримання та фіксація прикусу після брекетів у правильному положенні.

Крім цього, поставити ретейнери можна з метою лікування низки порушень у скронево-нижньощелепному суглобі. З їхньою допомогою можна усунути тризм (підвищений тонус) жувальної мускулатури, глибокий прикус, логопедичні дефекти. А також, як приємний бонус, конструкції допоможуть позбутися шкідливих звичок.

В арсеналі стоматологів клініки доктора Чертова є два види ретейнерів для зубів – незнімні та знімні.

Особливості встановлення ретейнерів
  •         Незнімні конструкції – металевий дріт, який закріплюється на тильній поверхні зубів за допомогою композитних матеріалів та стоматологічного клею. Така схема вимагає попередньої підготовки зубів – лікування карієсу та запальних захворювань (за їх наявності), професійне гігієнічне чищення. Процес установки – дуже швидкий, простий та безболісний, вся процедура займає близько 30 хвилин.
  •         Знімні конструкції – пластинка з основою із полімерного матеріалу і металевих дужок. Виготовляються вони за попередньо отриманими зліпками зубних рядів. Основа з полімерного матеріалу точно повторює форму ясен і піднебіння, а дуги міцно фіксують зуби. Процес встановлення ретейнера також простий, адже знімати та надягати конструкцію пацієнт може самостійно.

Насправді, найчастіше, використовується комбінований варіант – незнімні ретейнери і капи. Тривалість ретенційного етапу лікування визначається стоматологом індивідуально в кожному конкретному випадку та залежить від віку пацієнта, складності ортодонтичного випадку тощо. У середньому терміни лікування вдвічі перевищують тривалість носіння брекет-систем.

Догляд та переваги

За зоною кріплення ортодонтичних конструкцій потрібен постійний ретельний догляд, який відрізняється залежно від їхнього виду.

НЕЗНІМНІ РЕТЕЙНЕРИ

Гігієнічні процедури (чистку зубів) проводите як завжди – єдиний нюанс, ретельніше, але без особливих зусиль, очищайте місця фіксації конструкцій щіткою з м’якими щетинками. Не використовуйте зубочистки в місцях кріплення ретейнерів – для очищення важкодоступних місць використовуйте зубну нитку. Якщо дуга відклеїлася або ви помітили сильну рухливість дуги, зверніться до стоматолога.

ЗНІМНІ РЕТЕЙНЕРИ

Їх потрібно знімати під час прийому їжі та чищення зубів. Під час проведення гігієнічних процедур ретельно споліскуйте пластинки та обробляйте їх спеціальними розчинами. Зберігати знімні ретейнери важливо у контейнерах з антисептичними розчинами. Бажано відмовитись від шкідливих звичок (зокрема, від паління).

Детальніше про нюанси догляду розповість лікар-ортодонт під час підбору й фіксації системи. Що стосується переваг кожного виду конструкцій:

  •         Знімні:

Виготовляються персонально по зліпках щелеп

Для їх встановлення потрібно менше часу

За потреби ретейнер завжди можна зняти

Догляд за ротовою порожниною не ускладнюється

  •         Незнімні:

Немає необхідності постійно пам’ятати про те, щоб одягнути та зняти пластину, не потрібно носити із собою контейнер для зберігання

Постійний тиск на зубний ряд, завдяки чому ретенційний період проходить швидше

Завдяки постійному носінню пластинки звикання до неї проходить швидше і легше

Дужка непомітна неозброєним оком, не заважає дикції, жуванню

Анкілозний та ретенований верхній моляр, інфіковане коріння нижніх молярів, сильна скупченість, глибокий прикус, блокування верхнього ікла та нижнього бокового різця з порушенням здоров’я

Лікування: кілька видалень з наступною установкою брекетів та естетичною пародонтальною процедурою.

До
Після

Передній перехресний прикус та помірна скупченість

Лікування: верхньощелепне розширення піднебінної опорою з наступною установкою брекет-системи

До
Після

Верхньощелепне скелетне (піднебінне) розширення лицьової маскою з наступною установкою брекет-системи

До
Після
Ретейнери – ціна

Вартість ретейнерів, більшою мірою, визначається їх видом. Так, наприклад, щоб виготовити знімний апарат потрібно зняти зліпки щелеп або провести цифрове моделювання, задіяти роботу зуботехнічної лабораторії, що робить собівартість конструкції вище. У той же час установка незнімних ретейнерів включає в основному роботу ортодонта.

У клініці лікаря Чертова вартість ретейнерів обов’язково підраховується на етапі зняття брекетів і буде озвучена заздалегідь пацієнтові. А ознайомитись із актуальним прайс-листом ви завжди можете на сайті у розділі «Ціни».

 

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ:

Фіксація брекет-системи металевої (один зубний ряд) 14500 грн
Фіксація брекет-системи металевої (два зубних ряди) 29000 грн
Фіксація сапфірова брекет-системи (два зубних ряди) 42000 грн
Фіксація керамічна брекет-системи (два зубних ряди) 35000 грн
Комбінована брекет-система (метал-сапфір) 38000 грн
Брекет металевий з фіксацією 550 грн
Брекет керамічний з фиксацією 720 грн
Брекет сапфіровий з фіксацією 770 грн
Знімний апарат від 3500 грн
Ортодонтичне лікування з використанням двох кілець та чотирьох брекетів 4950 грн
Ортодонтичне лікування з використанням апарату Твін Блок 6820 грн
Капа Елайнер (1 щел.) 2990 грн
Цифрове планування ортодонтичного лікування 1800 грн
ЗАПИС НА ПРИЙОМ