ЗАПИС НА ПРИЙОМ

Емаль дитячих зубів ще не сформована остаточно – вона пухка, тонка. Як наслідок, вона не може повноцінно захистити зуби від механічних, хімічних впливів – у дітей частіше розвивається глибокий карієс, травми зуба (сколи емалі) та іншого роду ушкодження.

Вихід є – фторування молочних зубів. 

Запишіться на прийом вже зараз – будемо раді в дитячому центрі стоматології доктора Сергія Чертова!

Коли показано фторування зубів

Фторування молочних зубів дітям проводиться у таких випадках:

 •         Нестача фтору – процедуру важливо виконувати регулярно для насичення емалі відсутніми мікроелементами в комплексі із системним лікуванням
 •         Хімічне відбілювання – з метою відновлення пошкодженої, витонченої емалі та заповнення «порожнеч», що утворилися.
 •         Встановлення / зняття брекет-систем
 •         Комплексне лікування карієсу
 •         Прорізування молочних зубів, пубертатний період для додаткового захисту вразливої емалі
 •         Підвищена чутливість зубів до зовнішніх подразників (температурних, хімічних, механічних)

Необхідність виконання процедури вирішується виключно фахівцем! Не займайтеся самопризначенням та самолікуванням – це може завдати шкоди здоров’ю вашої дитини!

Методи фторування зубів дітям
 •         Просте фторування

Виконується для профілактики та захисту здорових молочних зубів. На зубик наноситься тонкий шар спеціального фторвмісного лаку, який покриває емаль і створює бар’єрну плівку. Впливу на глибокі шари емалі немає. Для максимального ефекту від процедури її рекомендують проводити курсом 3-5 процедур один раз на 6 місяців.

 •         Глибоке фторування зубів

Процедура проводиться на дитячих зубах з сильно пошкодженою емаллю або після лікування карієсу. На поверхню зубика наносять спеціальну речовину, у складі якої є не тільки фосфор, а й кальцій, магній, інші мінерали. Препарат проникає у глибокі шари емалі, відновлюючи її зсередини. Щоб створити міцну захисну плівку, потрібно 3-4 сеанси фторування. Таким чином, після процедури зуб не темніє, не руйнується і залишається під надійним захистом лікувального складу довгий час.

Можливі протипоказання

Фторування виконується всім діткам, починаючи з 2-х років. Не рекомендується проводити процедуру за наявності таких факторів:

 •         Алергія на фтор
 •         Флюороз
 •         Множинний/глибокий карієс (фторування можна виконати тільки після повного лікування)
 •         Надлишок фтору в організмі
 •         Надмірна чутливість до ароматів та смаків

Стоматологи клініки доктора Чертова у м. Запоріжжі перш ніж приступити до процедури обов’язково проведуть повну діагностику стану ротової порожнини маленького пацієнта та виключать наявність протипоказань.

Етапи фторування молочних зубів

Мета процедури фторування – наситити зубну емаль іонами фтору, відновити баланс мінеральних елементів та зміцнити її. Мікрочастинки фтору проникають в емаль, заповнюючи «порожнечі». Так як кристали фтору малорозчинні, ефект від процедури триває довго, захищаючи зуби від карієсу.

Процес ремінералізації відбувається у кілька етапів:

1.      Підготовка. Якщо у малюка виявлено карієс, обов’язково проводиться його повне лікування. Також виконується професійне механічне чищення зубів, щоб позбавитися від нальоту, який перешкоджатиме проникненню фтору в емаль.

2.      Поверхня зубика просушується теплим повітрям

3.      На емаль тонким рівномірним шаром наноситься заздалегідь підібраний фторвмісний гель/лак. Препарат вступає в контакт із емаллю, відбувається активне утворення фторидів кальцію. Елементи проникають у тканини зубика та зміцнюють їх, сприяють ущільненню емалі, посиленню її захисних властивостей.

4.      Після витримки фторлаку (час залежить від препарату та ступеня пошкодження емалі) ремінералізуючий склад знову просушують теплим повітрям під світлом спеціальної лампи

5.      Ротова порожнина ополіскується

Вся процедура займає від 5 до 15 хвилин часу. Це зовсім не боляче і не страшно, тому дитина надалі не матиме страху стоматолога та лікарні. До того ж, наші дитячі фахівці зуміють знайти підхід до кожного маленького пацієнта, проведуть процедуру в ігровій формі, тож малюк і не зрозуміє, що побував у лікаря!

Фторування зубів дітям – ціна процедури

Ціна курсу ремінералізації зубів визначається наявністю супутніх стоматологічних проблем, а також залежить від кількості процедур. Ціну однієї процедури простого та глибокого фторування молочних зубів у стоматології доктора Чертова ви можете уточнити у спеціаліста нашої клініки або ознайомитись із актуальним прайсом на сайті.

Вартість фторування зубів буде вищою, якщо в ході обстеження стоматолог прийме рішення про необхідність додаткових заходів, таких як професійне чищення або лікування карієсу.

 

ЗАПИС НА ПРИЙОМ