ЗАПИС НА ПРИЙОМ

Зуб, що тілько-но з’явився в ротовій порожнині наділений дуже тонкою і ніжною емаллю, яка вкрай чутлива до будь-яких впливів. Захисні мінерали, які дуже важливі для міцності емалі та дентину молочного зуба, при їх надлишку можуть мати діаметрально протилежний ефект – розм’якшувати тверді тканини зуба. Так, у разі перенасичення організму мінералами фтору виникає флюороз.

Що таке флюороз – чому він виникає, які клінічні прояви патології, як проходить діагностика та лікування у стоматології доктора Чертова? Про це та багато іншого докладніше ви дізнаєтеся нижче.

Причини виникнення

Флюороз – це захворювання зубів, що виникає як наслідок надлишку фтору в організмі. Цей мінерал в основному потрапляє до нас із продуктами харчування та водою. Незбалансоване харчування та низька якість питної води – головні причини захворювання.

Перенасичення фтором може бути викликане також неконтрольованим прийомом БАДів та медичних препаратів – до «вітамінно-мінеральних» комплексів, які пацієнти люблять призначати собі та своїм дітям самостійно, варто ставитись з великою обережністю!

Крім іншого, флюороз може розвинутись при постійному використанні зубних паст з високим вмістом мікроелемента.

Не останню роль грає стан імунної системи дитини, спадкова схильність.

Ознаки та симптоми флюорозу зубів

Стоматологи виділяють 5 типів флюорозу:

  1.       Плямистий. Для нього характерна поява на коронковій частині зубів білих та жовтих плям. Часто вони не мають чітких контурів, через час можуть зливатися та займати всю поверхню зуба

2.        Штриховий. Емаль зуба покривається смугами (штрихами) білого кольору (на кілька відтінків світліше за природне покриття), які згодом також зливаються у велику пляму.

3.        Крейдяно-крапчастий – поява характерних плям помаранчевого або навіть коричневого кольору, емаль набуває матовості

4.        Ерозивний – на емалевому шарі утворюються поглиблення (глибока деструкція), які з часом переходять на дентин

5.        Деструктивний – виражене руйнування всіх твердих тканин зубної одиниці, зуби стають крихкими, нерідко з’являються сколи та тріщини

Профілактика

Велику роль відіграє профілактика флюорозу, адже всі знають основне правило – будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати.

Зменшити ризик розвитку хвороби допоможуть такі рекомендації:

 •         Контролюйте якість питної води (вміст фтору в ній не повинен перевищувати 0,7–0,8 мг/л)
 •         Подбайте про збалансованість раціону малюка – вживання кисломолочних продуктів та клітковини перешкоджають розвитку патології
 •         Не займайтеся самолікуванням – приймайте вітамінно-мінеральні комплекси лише за призначенням лікаря, після аналізу біохімічних показників
 •         Ретельно підбирайте зубну пасту для дитячих зубів – стежте за тим, щоб у її складі не було багато фтору
 •         Регулярно приводьте дитину на планові огляди до стоматолога – лікар зможе виявити флюороз на ранніх стадіях розвитку та не допустить переходу захворювання у важку форму
Особливості лікування флюорозу зубів
Насамперед, при візиті до дитячого стоматологічного центру клініки доктора Чортова, наші стоматологи налагодять контакт з маленьким пацієнтом. Після цього лікар в ігровій формі проведе огляд порожнини рота малюка і визначить стадію захворювання. Ступінь флюорозу і буде вирішальним фактором у підборі методики лікування:
  •         На ранніх стадіях достатньо провести відбілювання зубів та мікроабразію емалі для відновлення її природного відтінку. Однак не кожна система відбілювання впорається з дефектом, тому стоматолог проводить суворий контроль якості емалевого покриття.
  •         Ремінералізація – процедура спрямована на зміцнення тканин та відновлення структури зубів. Курс лікування складається з кількох сеансів (до 10), у ході яких зуби наноситься спеціальний лікувальний склад.
  •         Медикаментозна терапія – при вираженому дисбалансі мікроелементів у організмі стоматолог може призначити препарати мінерального комплексу. Якщо зуби сильно зруйновані, ми пропонуємо нашим маленьким пацієнтам та їхнім батькам процедури реставрації.

  Дитинство малюка має бути наповнене приємними спогадами, навіть якщо маленькі зубки потребують особливої уваги. Приходьте до нас на прийом, ми захистимо від флюорозу та інших захворювань, зміцнимо дитячі зуби.

  Візит до дитячої стоматології клініки доктора Чертова стане для вашої дитини радісною та цікавою грою!

 

Лікування флюорозу: ціна

Вартість лікування флюорозу у дітей у клініці доктора Чортова залежатиме від ступеня розвитку процесу, обраної методики, необхідності проведення реставраційних та ортопедичних процедур. Окремо оплачуються діагностичні маніпуляції.

Ознайомитись з актуальним прайсом ви можете у відповідному розділі нашого сайту.

ЗАПИС НА ПРИЙОМ