- Дефекти прикусу (часто реставрація виконується після попереднього ортодонтичного лікування)
- Порушення будови зубного ряду (набуті чи вродженого характеру)
- Сколи/тріщини (як правило, актуально для реставрації передніх зубів та молярів через найбільше навантаження на них)
- Великі щілини між зубами (діастема, трема)
- Глибокий карієс (після видалення уражених тканин проводиться реставрація анатомічної форми зуба)
- Руйнування зуба внаслідок захворювань кісткової тканини, аутоімунних процесів тощо.
- Вікові зміни емалі (потемніння, стоншення, стирання)
- Пряма художня реставрація (нарощування зуба в один етап, за 1 прийом). Використовуються сучасні композитні матеріали, які накладаються пошарово та заново формують зруйновану коронку зуба.
- Непряма реставрація (складається з лікування, протезування та імплантації). У цій методиці застосовуються конструкції, які виготовляються персонально для пацієнта (вініри, зубні коронки, мостоподібні протези, імпланти та ін.)
Кожна методика має свої переваги та недоліки – то яким чином вибрати відповідну? Перш ніж оцінювати плюси та мінуси двох видів реставрації, важливо розуміти, що кожен має свої показання та протипоказання, які визначаються виключно стоматологом після консультації й огляду порожнини рота.
Інакше висловлюючись, вибір методики реставрації базується не лише на естетичних чи цінових перевагах, а передусім на раціональності використання тієї чи іншої технології.
У стоматології лікаря Чертова наші досвідчені стоматологи після консультації підберуть оптимальний саме для вас метод нарощування зуба (за ціною, матеріалами, конструктивними особливостями).
Незалежно від обраного способу відновлення зубів проводиться в 5-6 етапів:
- Планування (у нашій клініці використовується цифровий метод, що дозволяє пацієнту відразу побачити кінцевий результат)
- Підготовка (повна санація ротової порожнини, чищення від каменю та нальоту, лікування наявних захворювань зубів та ясен)
- Обробка поля, що підлягає реставрації (антисептична, профілактична)
- Підбір та виготовлення реставраційного складу/конструкції
- Власне процес відновлення (протезування або пошарове відновлення зуба)
- «Вбудовування» нарощеного зуба в загальний прикус (моделювання та полірування штучної емалі)
Композитна реставрація (пряма) – методика, яка не потребує участі у процесі зуботехнічної лабораторії, зняття зліпків, виконання знімків. Усі відновлювальні процедури проводяться в кабінеті стоматолога та не займають багато часу. Важливо розуміти, що методика підійде для невеликих завдань (наприклад, наростити шматочок зуба), а виправити серйозні дефекти вона не здатна. Композитні матеріали згодом потребують корекції.
Непряма реставрація – спосіб довговічніший, але при цьому витратний (як у фінансовому плані, так і за часом). Протези не потребують корекції, здатні виправити виражені дефекти зубного ряду, що робить їх ідеальним варіантом для реставрації передніх зубів.
Лікар стоматолог-хірург, спеціаліст з імплантації, стоматолог-ортопед. Фахівець з протезування зубів та протезування на імплантах
Моторостроителей 22
Лікар стоматолог-терапевт, ендодонтист. Спеціалізується на лікуванні під мікроскопом
Моторостроителей 22
Лікар стоматолог-терапевт, ендодонтист
Моторостроителей 22
Художня реставрація зубів – це робота, що вимагає від стоматолога не лише високого професіоналізму, а й навичок скульптора, художнього бачення. Тому при виборі фахівця варто попередньо ознайомитись з його роботами. І, звичайно, від рівня навичок відновлення зуба залежатиме вартість виконаної роботи.
Крім цього, цінову політику формує ціла низка факторів:
– Обсяг та складність робіт (наростити шматочок зуба вийде дешевше, ніж провести повну реставрацію передніх зубів)
– Методика (відновлення зуба прямим методом матиме ціну нижчу, ніж непрямою технологією)
– Матеріали (виробник, характеристики, зносостійкість, гіпоалергенність)
– Використання допоміжних конструкцій (наприклад, штифтів)