ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Показання до підрізування вуздечки верхньої губи

Будь-яке медичне втручання має бути виправданим і просте вкорочення вуздечки, яке не викликає дискомфорту в щоденному житті, не є показанням до операції. Причинами до підрізання вуздечки верхньої губи служать:

  •         Діастема (щілина між верхніми центральними передніми зубами)
  •         Підготовка до ортодонтичного лікування (перед встановленням брекетів/пластин)
  •         Виражені порушення прикусу
  •         Порушення функції жування (у дорослих) або смоктання (у немовлят)
  •         Підготовка до протезування (укорочена вуздечка може провокувати розхитування та ненадійну фіксацію протезів)
  •         Наявність логопедичних проблем (надмірний натяг слизової заважає звукоутворенню)
  •         Хвороби пародонту та підвищений ризик їх розвитку (коротка вуздечка стягує слизову оболонку біля основи зубів, через що оголюється шийка зуба, підвищується ризик проникнення туди бактерій та розвитку пародонтиту/періодонтиту)
Коли найкраще проводити процедуру

Підрізати вуздечку верхньої губи, за наявності вищеперелічених показань, рекомендується у віці 7-8 років (саме у цьому віці, як правило, 4 верхні різці вже досить сформовані). Також підрізування вуздечки верхньої губи може проводитись, коли різці прорізалися на 1/3 – тоді передні зуби будуть рости правильно і не виникає ризику появи діастеми.

Новонародженим операцію проводять лише за наявності проблем із вигодовуванням та/або диханням.

Дорослим пластика може проводитися в будь-якому віці – як правило, вона є одним з етапів протезування або ортодонтичного лікування.

Етапи проведення пластики вуздечки верхньої губи

У клініці лікаря Чертова запропоновано 3 варіанти корекції дефекту:

     –   Френулотомія – підрізання складки, якщо вона занадто вузька або коротка

     –   Френулопластика – зміщення точки прикріплення складки. Проводять У-подібний або Z-подібну пластику (відмінність у формі надрізу)

     –   Френулоектомія – висічення та видалення вуздечки

Оптимальний спосіб операції з пластики вуздечки верхньої губи з урахуванням анатомічних особливостей кріплення складки підбере стоматолог після консультації та обстеження ротової порожнини пацієнта.

Загалом алгоритм маніпуляції схожий і складається з послідовних етапів:

      1.   Консультація. Для початку стоматолог визначить, чи потрібно вам підрізати вуздечку верхньої губи, обговорить з вами нюанси процедури і ціну маніпуляції.

      2.   Анестезія. Для дорослих і дітей свідомого віку часто достатньо місцевого знеболювання. Однак ми можемо запропонувати варіант лікування уві сні – без неприємних спогадів про процедуру та переживання.

     3.    Хірургічний етап – усунення дефекту обраним способом із застосуванням скальпеля чи лазера

      4.   Під час використання скальпеля – накладання швів. Якщо використовувалося лазерне обладнання, то судини «запаюються» автоматично і не потрібне ушивання.

      5.   Реабілітація. На відновлення після операції піде близько 5-7 днів при корекції класичним способом і 1-2 дні при роботі лазером.

Відновлювальний період не супроводжується сильними незручностями для пацієнта і зазвичай проходить без ускладнень. У перші кілька годин після завершення дії анестезії можливі деякі неприємні відчуття, які швидко пройдуть. Прискорити реабілітацію допоможуть наступні рекомендації:

  •         Підтримання гігієни порожнини рота (акуратне чищення зубів та полоскання порожнини рота після їжі не допустять попадання бактеріальної інфекції в рану)
  •         Щадний режим харчування – обмеження мовного і механічного навантаження не дадуть швам розійтися
  •         Спеціальні вправи для зміцнення мімічних та жувальних м’язів сприятимуть якнайшвидшому поліпшенню мовної функції

 

ЗАПИС НА ПРИЙОМ