Основна причина розвитку періодонтиту – інфекція. Як мікроорганізми потрапляють у тканини періодонту?
- Погана гігієна та нелікований карієс – найлютіші вороги здоров’я ротової порожнини
- Пульпіт (ускладнення карієсу) допомагає інфекції пройти «глибше»
- Мікротравми зуба, тріщини та пошкодження слизової оболонки – полегшують бактеріям шлях до періодонту
Періодонтит молочних зубів поділяється на гострий та хронічний – від виду захворювання залежить клініка та лікування.
Вчасно запідозрити проблему в гострій стадії допоможуть такі прояви:
- Гострий біль (постійний плач дитини, неспокій)
- Підвищення температури тіла
- Порушення сну
- Погіршення апетиту, відмова від їжі
- Неприємний запах з рота
- Набряк м’яких тканин біля ураженого зуба, набряклість щоки
Хронічний періодонтит особливо небезпечний тим, що тривалий час він себе не проявляє. Можливий періодичний ниючий зубний біль, підвищення чутливості до гарячої/холодної їжі, неприємні відчуття при пережовуванні їжі. Згодом хронічний процес призводить до активного запалення в області кореня з характерними переліченими вище симптомами.
Хоча основне джерело інфекції і знаходиться в ротовій порожнині, страждає весь організм малюка. Запалення тканин періодонту ускладнюється зниженням імунітету, що провокує часті застудні захворювання. Дитина відчуває постійну слабкість, погано спить, не може їсти.
Чому так важливо своєчасно діагностувати та розпочинати лікування періодонтиту молочних зубів? Нелікований періодонтит загрожує серйозними наслідками – може утворитися періостит (запалення окістя) та поширення інфекції на кісткову тканину. Інфекція із молочного зуба може переходити на постійні одиниці.
Хворий зуб поступово розхитується та випадає – це загрожує порушенням прикусу.
Лікування періодонтиту в дитячій стоматології клініки доктора Чортова швидко поверне вашому малюку міцне здоров’я, чудове самопочуття та радісну посмішку!
- Огляд лікаря. Насамперед стоматолог встановлює контакт з маленьким пацієнтом – розпитує малюка про проблему, знайомить з інструментами та в ігровій формі оглядає зубки.
- Діагностика. Після виявлення джерела проблеми стоматолог призначить додаткові методи обстеження (найчастіше достатньо рентген-знімка). Іноді може знадобитися КТ щелепи та лабораторні аналізи.
- Анестезія. На вибір, батькам пропонується 2 види знеболювання – місцевий наркоз та медичний сон. Найчастіше цілком достатньої місцевої анестезії. Але для особливо неспокійних малюків, а також у разі потреби тривалого лікування можна використовувати седацію – тоді у дитини точно не залишиться поганих спогадів про візит до стоматолога.
- Усунення запалення. На практиці ми використовуємо два методи лікування періодонтиту молочних зубів – терапевтичний та хірургічний. Вибір тактики лікування визначає лікар. У першому випадку лікар проводить обробку каналів зуба антибактеріальними препаратами, лікування каріозних порожнин і уражених кореневих каналів. Ми завжди намагаємося зробити все можливе, щоб зберегти навіть тимчасові зубки. Але часом консервативне лікування не дає бажаних результатів – тоді стоматолог приймає рішення про видалення тимчасового зуба.
У нашій стоматології лікування періодонтиту тимчасових зубів проходить безболісно і максимально швидко – ваше маля не встигне занудьгувати і не отримає стресу від візиту до стоматолога!
Обладнана ігрова зона допоможе дитині розслабитися перед прийомом, якісні швидкодіючі препарати для анестезії, а також послуга «лікування зубів уві сні» позбавлять болю та будь-яких неприємних відчуттів на весь час процедур. А наші досвідчені лікарі зможуть знайти підхід до кожного маленького пацієнта!
Після візиту до нашої клініки ваша дитина більше не боятиметься лікарів та лікарень!
Ми працюємо з понеділка по суботу, з 9:00 до 16:00 – а це означає, що вам є куди звернутися, якщо зубний біль застиг вашого малюка у вихідний день. Будемо раді бачити маленьких пацієнтів та їхніх батьків у сучасному центрі стоматологічної допомоги м. Запоріжжя – клініці доктора Чертова!