Показання для видалення корінного зуба можуть бути екстрені (абсолютні) і планові (відносні). До перших відносяться:
- Запальний процес, що не піддається консервативному лікуванню
- Ускладнення у вигляді абсцесів, флегмон, лімфаденіту, сепсису
- Зуб, розташований у лінії перелому щелепи
- Нагноєння кістозних пухлин щоки або радикулярних кіст
Серед планових показань виділяють кілька підвидів:
- Санаційні – усунення вогнища хронічної інфекції (періодонтиту, пародонтиту, запущеного глибокого карієсу), який не вдається вилікувати консервативно
- Функціональні (наявність надкомплектних зубів, порушення жувальної функції або травмування м’яких тканин ротової порожнини неправильно розташованою зубною одиницею)
- Ортодонтичні (видалення зубів, які перешкоджають встановленню ортодонтичних конструкцій)
- Естетичні (зуб заважає фонації, має неанатомічну форму та не піддається корекції доступними консервативними способами)
Хірургічне видалення зуба – це серйозна операція. Отже, до неї важливо правильно підготуватися. Ми створили список рекомендацій, які варто врахувати перед плановим втручанням:
- Якщо в ротовій порожнині виявлені запальні захворювання (стоматит, гінгівіт), по можливості їх варто вилікувати.
- Якщо у вас є хронічні захворювання на стадії загострення або гострі системні патології, варто дочекатися ремісії хвороби
- Проводити видалення хірурги рекомендують у ранковий час
- Перед візитом до стоматолога бажано поїсти, тому що протягом декількох годин після операції доведеться обмежити споживання їжі
- Якщо ви відчуваєте сильне хвилювання, допускається прийом заспокійливих препаратів (лише після консультації з лікарем)
- За кілька днів до втручання варто відмовитись від алкоголю
Процес підготовки до видалення зуба під седацією та загальним наркозом дещо відрізняється, про нюанси вам розповість стоматолог під час консультації.
У сучасному стоматологічному кабінеті процедура екстракції зуба завжди починається зі знеболювання. Видалення зубів у більшості випадків виконується під місцевим наркозом (винятком може стати видалення повністю зруйнованого зуба з відсутнім судинно-нервовим сплетенням).
Локальна анестезія відключає больову чутливість у ділянці, де проводитиметься операція, вона діє швидко і має мінімум протипоказань до застосування.
У складних випадках, коли планується тривала операція, вирішується питання про седацію (занурення у медикаментозний сон). Не варто плутати седацію із загальним наркозом. Загальна анестезія використовується в крайніх випадках при необхідності запобігти можливому розвитку больового шоку у пацієнта.
У стоматології Чертова вам підберуть оптимальний метод знеболювання, щоб процедура пройшла максимально комфортно. Ми використовуємо кращі анестетики, що дозволяють досягти адекватного знеболювання та мінімізувати можливі побічні дії.
Першим етапом обов’язково проводиться консультація стоматолога та ретельний огляд ротової порожнини. Фахівець оцінює обсяг робіт, за потреби може призначити низку додаткових досліджень (рентгендіагностику тощо).
Після цього лікар підбирає відповідну методику екстракції. Виділяють 3 способи видалення корінного зуба:
1. Типова операція (проводиться одномоментно):
- Стоматолог накладає щічки щипців на зуб і просуває їх до емалево-цементного кордону.
- Проводиться «рохзитування» та видалення зуба з лунки
2. Складне видалення – проводиться у кілька етапів:
- Створення доступу до кореня (надріз ясен або окістя)
- Вилучення зуба щипцями або за необхідності – розпил на кілька частин та їх почергове вилучення
- Гемостаз та ушивання лунки
3. Атипове видалення – виконується для видалення зубів/їх зачатків, які частково або повністю прорізалися в ротову порожнину. Стоматологу необхідно додатково відшарувати слизово-окістяний клапоть, в разі необхідності виконати складне видалення, зробити кюретаж лунки і накласти шви.
Після закінчення процедури стоматолог дасть рекомендації щодо догляду за післяопераційною раною (призначить знеболювальні, протизапальні препарати, розчини для полоскання тощо). Також лікар розповість про особливості прийому їжі, гігієнічні процедури.
Після повного загоєння лунки в персональному порядку вирішується питання необхідності протезування дефекту зубного ряду (особливо актуально після видалення переднього зуба для відновлення естетики посмішки).
Щелепно-лицьовий хірург, лікар-стоматолог-хірург. Фахівець з імплантації зубів та спрямованої кісткової регенерації. к.м.н
Гагарина 8
Лікар стоматолог-хірург, спеціаліст з імплантації, стоматолог-ортопед. Фахівець з протезування зубів та протезування на імплантах
Моторостроителей 22
Пацієнти, яким показано видалення зуба, цікавляться, яка ціна цієї процедури. Однозначно відповісти це питання відразу стоматолог не зможе, оскільки вартість залежить від особливостей кожного конкретного випадку.
Важливо зрозуміти, що економити у питаннях здоров’я та шукати місце, де можна дешевше видалити зуб явно не варто, адже в такому випадку ви сильно ризикуєте отримати ускладнення. Рекомендуємо звертатися до перевірених клінік – адже погодьтесь, краще заплатити більше за якісну та безпечну екстракцію, ніж потім лікувати наслідки, витрачати кошти на відновлювальні процедури чи взагалі ризикувати своїм здоров’ям.
Фахівці стоматології доктора Чертова гарантують безпеку та якість виконаної роботи – гарантія результату та задоволені відгуки наших пацієнтів понад усе!
ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ
Операція: трансплантація кісткового блоку з внутрішньоротової області (1см) | від 12470 грн |
Операція: пластика альвеолярного відростка щелепи | від 5500 грн |
Розщеплення альвеолярного гребня | 6050 грн |
Видалення зубу | від 800 грн |
Видалення ретенованого зубу | від 2400 грн |
Видалення ретенційної кісти на слизовій оболонці | 2500 грн |
Операція гайморотомія ендоскопічна (шеверна) | 12800 грн |
Операція гайморотомія | 8000 грн |
Резекція верхівки кореня | 1030 грн |
Операція: субантральна аугментація верхнещелепного синуса | від 19000 грн |